מקלחות פינתיים- המדריך המלא

סוגי מקלחות מעוצבים - חדרי אמבטיה מעוצבים הכוללים מקלחונים מעוצבים מזכוכית ואמבטיות מעוצבות

לא מעט אנשים ישמחו לדעת אם לבחור אמבטיה או מקלחון ומה ההבדל בין מקלחונים פינתיים לכל מקלחון אחר המוצע בשוק. המענה לכך פשוט ומסתכם בכך שמקלחון פינתי מגיע כיום בהיצע רחב של מידות, כך שכל צרכן יכול ליהנות מאפשרות בחירה לגבי מידת המקלחון המתאימה ביותר לצרכיו ולתנאי החלל בבית. מקלחון פינתי, כשמו כן הוא, מיועד להצבה בפינה של החלל וכתוצאה מכך קל מאד לאתר להם מקום בכל חדר שהוא שהינו בעל ארבע פינות כידוע. ההתקנה שלו נעשית בזווית ישרה על הרצפה או בצורה אגנית.


מקלחות מעוצבות - מגוון אפשרויות

כיום מקלחונים פינתיים מגיעים במגוון רחב של דגמים, חיתוכים ועיצובים. חשוב לבחור את המקלחון בהתאם לעיצוב הכללי של הבית והאפשרויות שעומדות בפניכם הן כדלקמן. ראשית ניתן להתקין מקלחון מקובע בעל דלת הנפתחת כלפי חול או מקלחון עם שתי דלתות הנפתחות כלפי חוץ ופנים. בנוסף ישנו מקלחון בעל דלת אחת שנפתחת החוצה ופנימה לצד שני קיבועים, מקלחון עם שתי דלתות מתקפלות לניצול מלא של החלל, מקלחון המורכב משופן וחזית או מדלתות הנעות על מסילה, ועוד אפשרויות רבות.

מידות מקלחת

הבחירה המומלצת ביותר היא מקלחונים פינתיים ברוחב של 90 ס"מ לכל הפחות. רוחב קטן מזה עלול לגרום לצפיפות והיעדר נוחות בחלל. בעת הרכישה רצוי גם לכלול את כל האביזרים הנלווים כמו למשל טוש ושאר כלים סניטריים. רכישה כוללת ברוב המקרים תאפשר לכם ליהנות מחיסכון בעלויות, להבדיל מקנייה של כמה אביזרים בנפרד. מבחינת התחזוקה והניקוי של המקלחון יש ראשית לקחת בחשבון את סוג החומר ואם מדובר לדוגמא בפלסטיק, גומי או אלומיניום ניתן לנקות את המקלחון עם סבון כלים או מים וקצת חומץ.

תמונה של מקלחות מעוצבות - חדרי אמבטיה מעוצבים


ניקוי ותחזוקה של מקלחות

בפינות המקלחון השונות נהוג בדרך כלל להבחין בעובש, כדי להסיר את הלכלוך יש לעשות שימוש במים עם מעט אקונומיקה. מקלחונים עם אגניות מחייבים כבר הקפדה על כללי זהירות וניקיון עם כפפות לידיים. ניקוי הכתמים של האבן שהצטברו על גבי הזכוכית יעשה אחת לכמה שבועות ועל ידי מטלית הספוגה בחומר מיוחד להסרת אבנית. לאחר מכן יש לשטוף את החומר במים.

מקלחת

תמונה של מקלחת מעוצבת


האתר בחסות לאונרדו מקלחונים